Yeniden Başlasın…

05 Ocak 2015 | Genel, Makaleler, Yaşam Koçluğu | 0 yorum

Yeniden Başlasın…

Yeni yılın ilk yazısı ile tekrar birlikteyiz. Hafta sonu kendim için bir değerlendirme yaptım, bu minik değerlendirme bu yazının da konusunu oluşturdu.

ilk önce 2014’de neler yaptım / başladım bitiremedim / hiç başlamadım onlara baktım. Siz de belki benim bazı hedeflerimde olduğu gibi planlarınıza uygun bir şekilde ilerleyerek hedeflerinize ulaştınız, belki de kiminiz yılın son aylarına bırakıp daha hızlı yol alıp daha üretken olmayı seçtiniz. Kiminiz oyalandı, zamanı verimsiz kullandı. Bazılarınız içinse bazı hedefler sadece yılbaşında oluşturduğunuz listede yazılı kaldı. Eğer öyleyse lütfen şuna bakın, hedefiniz her ne idiyse yeteri kadar istemiyor olabilir misiniz? İsteğiniz bu değilse o halde isteğiniz ne, isteğiniz sizin için ne anlama geliyor, değeri ne, bakmak ister misiniz? Belki de sizin için hiçbir manası olmayan bir şeyi sırf eşiniz istiyor diye hedef koydunuz?

Ya da bir şeylerden mi korkuyorsunuz? Mesela mükemmeliyetçisiniz ve hata yapmaktan korkuyor olabilir misiniz? Ve bu da sizin sürekli oyalanmanıza ve planınızdaki adımları ertelemenize yol açtı.

Diğer yanda da istediğiniz halde ertelediğiniz bir şeyler olabilir. Bunları neden yapmadığınıza dair cevaplarınız şunlar olabilir mi:

Nasıl yapılacağını bilmiyorum / çok zaman ve efor gerektiriyor / yapacak çok şey var /çok tembelim / disiplinim yok / sıkıcı / bilmiyorum / zamanım yok…

Buradaki amacımız daha derindekini bulmak; istemiyorsanız neden istemediğinize, nefret ediyorsanız neden nefret ettiğinize bakın.

Size a-ha dedirtecek nedeni bulursanız süper, bunu temizleyin ve çözün.

İkinci bölümde ise bu yıldan neler bekliyorum, neye hazırım ve açığım diye düşündüm. Dilerseniz siz de yılın ikinci adımını bu şekilde atın, yenilikleri hayatınıza almaya açık olduğunuza dair niyetinizi ortaya koyun:

“Yeni yılda hayatıma bolluğu bereketi, sağlığı, sevgiyi, başarıyı ve hayal ettiğimden çok daha fazla harika şeyi almaya açık ve hazırım.”

Sonrasında işaretleri takip edin, bu beyanatınıza evren mutlaka cevap verecektir. Bir şarkı sözü, bir reklam afişi, televizyonda duyduğunuz bir söz, mutlaka bir işaret gelir. Yola çık, devam et diyen bir işaret…

Ve sonra düşünün bakalım, her şeyin yolunda gideceğine, başarının kesin olacağına inansanız ne yapardınız? Düşünün ve defterinize yazın. İsteğinizde ne kadar ciddi olduğunuzu ve almaya hazır olduğunuzu evrene bildirin. Bundan sonrası kolay, plan yapacak ve eyleme geçeceksiniz. Planınızın esnek olmasına izin verin. Sürece güvenin, size “yanlış yerden döndün, yolunu değiştir” der. Bilinçli zihninizle yaptıklarınızın bilinçaltınız tarafından sabote edilmesine izin vermeyin. İstediğimizi değil, inandığımızı hayatımıza çeker ve yaşarız, bunu daima hatırlayın. Onun için bilinçaltınızdaki yolunuzda size çelme takan inançlarınızı temizleyin ve bilinçaltınızı yeniden programlayın. Enerjinizi yükseltin ve isteklerinizin zaten olmuş olduğuna inanarak yürümeye devam edin. Ve bu bilinçle şimdi mutlu olun, keyifle yola devam…

Bir yol arkadaşına ihtiyaç duyarsanız, ben buradayım :)

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>