parallax background

Hayat Gelişmişleri Sever

Yayınevinin Tanıtım Yazısı:
Sevgili Okuyucular,
Hepimiz, değişik yollarla kendimizi tanımaya, fikir sahibi olmaya ve hayatımızı buna göre anlamaya çalışıyoruz. Bu da kişisel gelişim kitaplarıyla, değişik öğretilerle birlikte bir sürü reçeteyi karşımıza çıkarıyor: “Şunu şöyle yap, bunu böyle yaparsan şöyle şöyle olur” gibi.
Burda önemli olan nokta, bunların hayatımızda gerçek bir değişim yaratıp işimize yarayabilmesi için söylenenlerin yalın ve anlaşılır olması, kişinin kendini tanıma ve anlama çabasının hayatının her anına ve yaşadığı her şeye nüfuz etmesidir.
Nasreddin Hoca’nın hikayesini bilirsiniz: Kış gelmeden evinin çatısını onarmak için, dama çıkmış. Aksilik bu ya, ayağı kayıp düşüvermiş aşağıya. O koca gövdesiyle düşerken damdan çıkardığı sese hanımı, konu komşu koşmuş. Bakmışlar Hoca acı içinde kıvranarak yerde yatıyor. Hanımı telaşla komşusuna demiş ki; “Çabuk bir hekim çağırın. Kocam çok kötü durumda.”
Komşu tam hamle yapmış koşacak hekim çağıracak, Nasreddin Hoca can havliyle seslenmiş: “Dur! Hekim falan çağırma.” Herkes şaşırmış Hocanın dediğine. “Hoca, olur mu hiç, bak kötü durumdasın, bir hekim çağıralım” demişler. Hoca ısrarla “Hayır, hekim istemem” diye direnince hanımı sinirlenip “Ne istersin be adam?” diye sorunca Nasreddin Hoca “Bana hekim değil, daha önce damdan düşmüş birini getirin. En iyi o anlar benim halimden” demiş.
Elinizdeki kitap, sizi anlayacak birinin yaşam öyküsünden süzülüp toparlanmış bilgilerin bir ürünüdür.
Sevgilerimizle...
Kitabınızı, D&R ve Dost Kitabevleri'nden, internet üzerinden satış yapan Kitapyurdu, D&R, İdefix ve diğer sitelerden satın alabilirsiniz.

Gelişmelerden, Duyurulardan;
Haberdar Olun.