Borçlardan Özgürleşin

Borçlardan Özgürleşin

Borçlardan Özgürleşin

Parayla ilgili en büyük ve önemli çıkmazlardan biri, borçlar…

• Sürekli borç ve kriz içinde misiniz?
• Borçların biri bitmeden diğeri mi başlıyor?
• Borcu borçla mı kapatmaya çalışıyorsunuz?
• Gereksiz harcamaların önüne geçemiyor musunuz?

Bir harcama ve ödeme planı geliştirmek, borçları ödeyebilmek için detaylı bir bütçe geliştirmek için yanınızdayım.

İçerik:
Öncelikle borçlarınızla ilgili bir durum tespiti yapıyor, borçların cins, miktar ve vadelerini belirliyoruz. Borçlardan sonra analizini yaptığımız ikinci konu harcamalarınız: Aylık harcama listesi yapıyor, harcama alışkanlıklarınızı değerlendiriyor, istek ve ihtiyaçlarınızı nasıl ayırdığınıza bakıyoruz. Bütçe yaparak borçlarınızı, harcamalarınızı ve diğer finansal kalemleri bütçeye yerleştiriyor; borçlardan kurtulmak ve gelir gider dengesi kurmak yönünde hedefinizi belirliyoruz.

Fayda:
Nakit akışı uygulaması ile harcama alışkanlıklarınızı görecek ve değiştirecek, bütçe uygulaması ile bir ödeme planı oluşturacak ve olmayan parayı harcamaktan kurtulacaksınız. Borçlarınızdan özgürleşeceksiniz.

Özellik:
Borçlardan Özgürleşin programı toplam 5 ay süren bir koçluk programı. İlk ay haftada 1, sonraki 4 ay 15 günde 1 olmak üzere toplam 12 görüşme ve koçluk desteğinden oluşuyor. İlk ay daha çok analizle geçiyor, sonraki aylarda harcama alışkanlıkları, borçların yapılandırılması, birikim eğilimleri takip ediliyor ve gerekiyorsa yeni stratejiler belirliyoruz.